blog pkf s.a.

Więcej nowości

na naszych kanałach

Nasze ostatnie posty

Rządowy pełnomocnik ds. OZE Ireneusz Zyska potwierdził dzisiaj, że rząd chce kontynuować program Mój Prąd. Budżet w wysokości 1 mld zł, który przewidziano na dotacje na fotowoltaikę z Mojego Prądu, może zostać wykorzystany w najbliższych tygodniach – prawdopodobnie przed zakończeniem obecnego naboru w drugiej edycji Mojego Prądu, której realizację zaplanowano do 18 grudnia 2020 r.

Dotąd Ministerstwo Klimatu i Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie informowały, czy budżet zostanie zwiększony i czy stanie się to w kolejnej czy jeszcze w obecnej edycji programu, w której zaczynają kończyć się pieniądze.

Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że na dzień 21 października w Moim Prądzie wpłynęło już w sumie ponad 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, a obecnie liczba składanych codziennie wniosków przekracza 1000.

Na dzień 21 października NFOŚiG przelał na konta 86,54 tys. beneficjentów Mojego Prądu łączną kwotę 431,33 mln zł. Tyle pieniędzy wsparło inwestycje w domową fotowoltaikę o łącznej mocy dokładnie 490 744,49 kWp. Daje to średnią, jednostkową moc instalacji dofinansowanej z Mojego Prądu na poziomie 5,67 kWp…

 

0

Wyświetleń

ZOBACZ TAKŻE

Inne Artykuły
opłata mocowa

. 02/01

Wpływ opłaty mocowej na Twój biznes.

Nowa opłata mocowa weszła w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku, a polscy przedsiębiorcy muszą…

43 procent OZE w 2030 roku

. 27/09

43 procent OZE w 2030 roku

Jak będzie wyglądała przyszłość polskiego sektora energii? Czy zdołamy sprostać wyzwaniom postawionym przez UE i czy…

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
contact pop

Masz pytania? Zamów kontakt z naszym doradcą i otrzymaj szybką odpowiedź!