Strefa biznesowa

Strefa Biznesowa
Fotowoltaika, a Twój biznes - Poradnik Przedsiębiorcy.

Fotowoltaika, a Twój biznes - Poradnik Przedsiębiorcy

Instalacja fotowoltaiczna to krok, który podejmuje coraz więcej przedsiębiorców. Dlaczego? Cena prądu w Polsce jest czynnikiem uderzającym w wiele firm, których koszty energii wynoszą często nawet 40% wszystkich wydatków. To skłania przedsiębiorców do podniesienia swoich cen, aby pokryć wydatki na prąd, a to z kolei odbija się na ich konsumentach. Rozwiązaniem jest fotowoltaika, która pozwala na produkcję własnej energii elektrycznej i zmniejszenie wydatków firmy nawet o 90%. Czytaj nasz artykuł opublikowany przez WysokieNapięcie.pl

kosztorysant pv

Pobierz PDF

Dowiedz się jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana i bezpieczna instalacja PV!
Share on facebook
Share on google
Share on linkedin
Aktualności & Technologie
43 procent OZE w 2030 roku
wrz. 27, 202043 procent OZE w 2030 roku

Jak będzie wyglądała przyszłość polskiego sektora energii? Czy zdołamy sprostać…

mój prąd
październik 07, 2020Mój Prąd będzie kontynuowany w 2021 r. w nowej odsłonie.

Dotacje na fotowoltaikę, które pozwoliły Polakom na dynamiczny rozwój, wracają…

opłata mocowa
styczeń 02, 2021Wpływ opłaty mocowej na Twój biznes.

Nowa opłata mocowa weszła w życie z dniem 1 stycznia…

Nasi Partnerzy

STREFA PRZEDSIĘBIORCY

Fotowoltaika, a Twój biznes - Poradnik Przedsiębiorcy.

Fotowoltaika, a Twój biznes - Poradnik Przedsiębiorcy.

Cena rynkowa energii przekroczyła już 300 zł za megawatogodzinę, a prognozy wskazują wzrost nawet do 350 zł w ciągu dekady. Jak to się odbija na rachunkach Twojej firmy i czy fotowoltaika jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie? Czytaj nasz artykuł opublikowany przez WysokieNapięcie.pl

STREFA GRAMWZIELONE.PL

NIK krytycznie o ustawie o cenach energii

NIK krytycznie o ustawie o cenach energii

Półfinał konkursu NCBR na turbinę wiatrową. Stawka to 1 mln zł

Półfinał konkursu NCBR na turbinę wiatrową. Stawka to 1 mln zł

Fotowoltaika dla przemysłu i logistyki – tu warto pracować

Fotowoltaika dla przemysłu i logistyki – tu warto pracować

Dofinansowanie na szkolne autobusy elektryczne dostanie 16...

REKLAMA

native add mobile blog

SOLARIS BLOGSPOT

GRAMWZIELONE.PL

SOLARIS BLOGSPOT

FAQ

Najczęstsze Zapytania

Nie wiesz jak działa instalacja fotowoltaiczna? Zastanawiasz się jakie moduły PV wybrać? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz tutaj!

Ile kosztuje fotowoltaika?

To pytanie zadaje sobie każdy inwestor. Cena instalacji fotowoltaicznej zależy głównie od jakości dobranych podzespołów. Zwracajmy uwagę, aby wykonawcą instalacji i producentem podstawowych komponentów takich jak moduły, falowniki czy zabezpieczenia były wiodące firmy w tych branżach o stabilnej pozycji na rynku, mogące zapewnić sprawną obsługe serwisową.
Jednoosobowe działalności czy też firmy z kapitałem rzędu kilku tysięcy złotych nie będą dla nas żadna formą zabezpieczenia w przypadku awarii.

Jak działa instalacja PV?

Hasło "Prąd ze słońca" nie wzięło się tutaj z przypadku. Moduł fotowoltaiczny wykonany z płytek krzemu absorbuje promienie słoneczne, które oddziałowują na zawarte w kryształkach krzemu elektrony pobudzajac je. W ten sposób w wielkim skrócie powstaje energia elektryczna.
Następnie energia ta wędruje do inwertera ( falownika ), który zamienia prąd zmienny w prąd stały. Tak przetworzona energia elektryczna trafia do odbiorników.
Nadprodukcja energii elektrycznej natomiast trafia do OSD ( Operatora Sieci Dystrybucyjnej ), który magazynuje ją potrącając 20% w przypadku instalacji do 10kWp oraz 30% zmagazynowanej energii w przypadku większych instalacji. Podmiot rozliczający się w ten sposób z operatorem nazywany jest Prosumentem. W innym przypadku nadwyżki energii sprzedawane są po cenie ustalonej z OSD.

Czy panele fotowoltaiczne są odporne na warunki atmosferyczne?

Tak, panele są odporne na warunki atmosferyczne, jednak nie są odporne na anomalie pogodowe. Każdy z producentów dokładnie określa w kartach katalogowych parametry takie jak maksymalny nacisk czy waga kul gradowych. Szczególnie istotnym jest profesjonalny i zgodny z zaleceniami producenta montaż instalacji. Zagwarantuje to nam bezpieczeństwo w przypadku silnych podmuchów wiatru.

Ile czasu zajmuje wybudowanie instalacji?

PKF S.A. dzięki własnym strukturom w zakresie projektowania i montażu, może zrealizować mikroinstalację do 50kWp już w 21 dni od daty podpisania umowy. Warunkiem jest oczywiście dostęp do wymaganej dokumentacji od inwestora oraz warunki pogodowe umożliwiające prowadzenie prac. Inwestycje powyżej 50kWp z uwagi na wymagany między innymi projekt budowlany i pozwolenie na budowę trwają znacznie dłużej. Nie mniej jednak podpisując umowę i pełnomocnictwa, załatwiamy w imieniu inwestora wszystkie dokumenty w możliwie najkrótszym czasie.

Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji w PV?

Większość inwestycji w instalację PV zwraca się w przedziale 5-8 lat, w zależności od użytych podzespołów oraz profilu zużycia energii.
Na etapie ofertowania nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad z inwestorem i określają orientacyjny okres zwrotu oraz wskaźniki IRR oraz NPV.

Kim jest PROSUMENT?

Mówiąc najprościej jest to ktoś kto produkuje, a zarazem konsumuje wyprodukowaną energię elektryczną w mikroinstalacji ( instalacji do 50kWp ). Prosument może magazynować energię, przekazując nadwyżkę do sieci energetycznej, jednak przekazywanie energii nie może być przeważajacą częścią działalności gospodarczej.
contact pop

Masz pytania? Zamów kontakt z naszym doradcą i otrzymaj szybką odpowiedź!