pkf s.a. logotyp classic

Dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm. Jak skorzystać?

fotowoltaika dofinansowanie dla firm
10 września, 2021

Fotowoltaika dla firm to spore korzyści dla środowiska, a także szansa na obniżenie kosztów w firmie. Największą trudnością, na jaką wskazują wszystkie przedsiębiorstwa, jest zgromadzenie odpowiednich środków finansowych. Od kilku lat istnieje kilka źródeł, z których można pozyskać dofinansowanie fotowoltaiki. Specjalne programy stworzono także z myślą o przedsiębiorcach.

Czy fotowoltaika dla firm jest opłacalna?

Z pewnością szukając informacji na temat instalacji fotowoltaicznych, zadawałeś sobie pytanie: czy to się opłaca? Trudno jest wymienić sytuacje, w których budowa instalacji dla firmy jest nieopłacalna. Nawet pojedyncze panele zasilające jedną maszynę czy oświetlenie przynoszą zysk, ponieważ generują darmową energię. Przy większych instalacjach Twoja firma staje się bardziej niezależna od energii pochodzącej od dostawców, a także rosnących cen. Zużywanie prądu pochodzącego z paneli będzie bardzo korzystne także z uwagi na nową opłatę mocową. Zostanie ona ograniczona dzięki mniejszym poborom prądu z sieci w dzień. Wygląda na to, że instalacja fotowoltaiczna nie ma wad? Może poza jedną – wysoką ceną początkową. Właśnie w pozyskaniu środków ma pomóc dofinansowanie do fotowoltaiki 2021 dla firm

ile kosztuje 1 kWh energii elektrycznej

Fotowoltaika dla firm – dotacje 2021 w ramach programu Energia Plus

Polityka Unii Europejskiej dążąca do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery sprawiła, że w naszym kraju od kilku lat oferowane są dopłaty do instalacji fotowoltaicznych. Z rozmaitych ulg i zwrotów kosztów mogą skorzystać nie tylko prywatni inwestorzy, ale także firmy. W ramach programu Energia Plus od kilku lat dofinansowywana jest fotowoltaika dla firm. Dotacje w 2021 przyznawane są na podobnych zasadach jak w latach ubiegłych. Jak można uzyskać zwrot kosztów?

Najważniejszym elementem programu są dotacje obejmujące nawet 50 % wszystkich kosztów związanych z budową instalacji OZE. Wniosek możesz złożyć po zakończeniu budowy sieci, a dotacja ma formę zwrotu kosztów. Takie dofinansowanie do fotowoltaiki 2021 dla firm przyznawane jest w sytuacji, kiedy przedsiębiorstwo wykorzystuje czystą energię do całościowego lub częściowego zasilania procesu produkcyjnego. Na ten cel każdego roku przeznacza się określoną pulę środków, dlatego warto spieszyć się ze składaniem wniosków.

fotoowltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm – dotacje 2021 w ramach programu Energia Plus

Innym sposobem na rozwiązanie największego problemu związanego z pozyskaniem potrzebnych środków jest długoterminowa pożyczka. Tu także możesz liczyć na wsparcie z programu Energia Plus między innymi na fotowoltaikę. Dofinansowanie 2021 umożliwi udzielenie pożyczki niskooprocentowanej z możliwością umorzenia do 10 % wartości, lecz nie więcej, niż milion złotych. Pożyczka jest udzielana na maksymalnie 25 lat, a jej wartość to od 500 tysięcy do 3 milionów złotych. W tym wypadku konieczny jest jednak wkład własny w wysokości 15 % całkowitej wartości inwestycji. Sam przyznasz, że to bardzo korzystne warunki, a część z zysku związanego z darmową energią pokryje raty kredytu.

1 Comment

  • https://officelife.media/article/colleagues-say/29027-6-interesnykh-faktov-o-chernoy-pyatnitse/, 9 listopada, 2021
    Reply

    Есть много версий причин термина «Черная пятница».
    Одна из них приписывает это американским полисменам: в шестидесятые годы прошлого столетия, как только начинался сезон продаж,
    по трассам, протекающим к большим поселениям, невозможно было проехать вследствие пробок.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.